jakie hasło jest bezpieczne

Jakie hasło jest bezpieczne?

Pytanie teoretycznie proste, jednak wciąż wokół tego tematu narasta wiele mitów. Jak długie powinno być hasło? Jakie znaki powinno zawierać? Ile trwa jego łamanie? Czy powtarzane od lat jak mantra zalecenia „minimum 8 znaków, duże i małe litery, cyfry i znaki specjalne” to rzeczywiście sposób na bezpieczne hasło?

Częściowo na to pytanie odpowiedzieliśmy w artykule Łamanie haseł na Teslach V100 – pół terahasha na sekundę. Wiemy już więc, że hasła łamie się łatwo, szybko i stosunkowo tanio. A jak się przed tym zabezpieczyć? Odpowiedź znajdziecie w poniższym filmie stanowiącym materiał uzupełniający do kursów w Szkole Sztuk Walki z Cyberprzestępcami NajslabszeOgniwo.pl:

Użyty w filmie arkusz kalkulacyjny rozbudowany o koszty i czasy łamania dla różnych funkcji skrótu możecie pobrać pozostawiając swój e-mail w formularzu newslettera poniżej. Pobierając go zgadzacie się na to, że od czasu do czasu wrzucę Wam jakieś powiadomienie o nowościach na stronie. Deal? 😉

Photo by cafecredit on Foter.com / CC BY

Chcesz być bezpieczny Internecie? Poniższy poradnik Tobie w tym pomoże:

One comment

  1. Dlatego warto gdzie tylko to możliwe używać logowania dwuetapowego lub używanie haseł biometrycznych. Dwuetapowo najlepiej otrzymać unikatowy kod po przez SMS, ale nie wszędzie jest to możliwe.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.