Od lat prowadzimy cieszące się ogromnym sukcesem szkolenia security awareness (bezpieczny pracownik). Przeszkoliliśmy już tysiące pracowników polskich firm i instytucji. Często jednak spotykaliśmy się z klientami, którzy wskazywali nam problemy związane z organizacją szkoleń stacjonarnych wynikające m.in. z:
- Zbyt licznej kadry – trudno jest zaplanować szkolenia dla kilku tysięcy pracowników
- Konieczności oderwania od zajęć większej ilości pracowników w tym samym czasie
- Możliwości logistycznych zebrania w jednym miejscu pracowników z odległych lokalizacji
- Braku odpowiednio dużych sal konferencyjnych
- Braku kontroli nad efektami szkolenia
- Braku możliwości nakłonienia do udziału w szkoleniach pracowników na wysokich stanowiskach
W odpowiedzi na wszystkie te problemy przygotowaliśmy unikalną platformę do szkoleń online: Szkoła Sztuk Walki z Cyberprzestępcami – NajslabszeOgniwo.pl
Szkolenia security awareness online – zalety
Szkolenia security awareness (bezpieczny pracownik) na platformie NajslabszeOgniwo.pl charakteryzują się innowacyjną formułą, która znacznie zwiększa ich skuteczność i długotrwałe efekty. Poniżej najistotniejsze zalety oferowanych przez nas kursów online:
- Szkolenie odbywa się w formie modułów tygodniowych. W każdym tygodniu udostępniany jest nowy moduł składający się z kilku lekcji o łącznej długości od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Uczestnik otrzymuje mailowe powiadomienie o dostępności nowego modułu i przystępuje do niego w dogodnym dla siebie momencie.
- Postępy uczestników są odnotowywane, możliwe jest ich śledzenie i powrót do miejsca, w którym moduł został przerwany. Możliwe jest też śledzenie i raportowanie postępów wszystkich uczestników.
- W każdym module poruszane jest istotne zagadnienie bezpieczeństwa (np. hasła, zagrożenia związane z phishingiem, zagrożenia związane ze złośliwym oprogramowaniem itd.)
- W każdym module poza lekcjami dostępne są materiały dodatkowe w formie plików do pobrania lub artykułów pozwalających poszerzyć wiedzę osobom najbardziej zainteresowanym.
- W każdym module na zakończenie definiowana jest praktyczna „praca domowa”, której wykonanie ma na celu przyswojenie wiedzy, wyrobienie dobrych nawyków i podniesienie bezpieczeństwa. Przykładowo może to być polecenie zmiany haseł w systemach, gdzie są one nie unikatowe lub włączenie uwierzytelniania dwuskładnikowego.
- W kolejnych modułach często wspominane są zagadnienia już przerobione, dzięki czemu podtrzymywany jest stały, wysoki poziom bezpieczeństwa i przez wiele miesięcy utrzymywany jest efekt, który w przypadku szkoleń stacjonarnych trwa tylko do kilku tygodni.
- Uczestnicy przez okres roku mają możliwość wracania do dowolnych, już ukończonych modułów.
- Lekcje dotyczące poszczególnych zagadnień w ciągu roku będą podlegały aktualizacji, stosownie do zmieniających się zagrożeń.
- Każdy uczestnik w ramach kursu otrzyma dostęp do prywatnej grupy kursantów, na której udostępniane będą informacje o nowych zagrożeniach i udzielane praktyczne porady dotyczące bezpieczeństwa.
- Dla uczestników kursu organizowane będą spotkania live w formie webinarów, na których instruktor omawiał będzie nowe zagrożenia i odpowiadał na zapytania kursantów.
- Lekcje są prowadzone przez wykwalifikowanego trenera z wieloletnim doświadczeniem. Mają one charakter video-wykładu prowadzonego w tej samej formule co szkolenie stacjonarne. Przykłady praktyczne omawiane są natomiast z użyciem screencastu, w którym prowadzący udostępnia obraz z komputera. Nie stosujemy nudnego e-learningu, gdzie uczestnik musi sam zapoznawać się z materiałami lub oglądać animacje komentowane przez lektora nieznającego omawianych zagadnień.
- Każdy moduł kończy się quizem sprawdzającym wiedzę uczestnika.
- Każdy uczestnik po pomyślnym zaliczeniu wszystkich quizów otrzymuje certyfikat ukończenia szkolenia security awareness – bezpieczny pracownik.
Gdyby tego wszystkiego było mało, to na dokładkę w planach mamy jeszcze cykliczny podcast oraz biuletyn bezpieczeństwa dla wszystkich kursantów.
Zapoznaj się ze wszystkimi zaletami naszej platformy odwiedzając stronę Szkoły Sztuk Walki z Cyberprzestępcami – NajslabszeOgniwo.pl: