Podcast Emacsem przez Sendmail

Podcast „Emacsem przez Sendmail”

W pierwszej połowie czerwca 2021 postanowiliśmy spróbować swoich sił w nagrywaniu podcastu (osobiście nie lubię zapożyczeń z angielskiego, gdy mamy w ojczystym języku tak fajne określenia jak „słuchowisko”, ale chyba już za późno by z tym walczyć). Roboczo nazwałem projekt pogadanką o cyberbezpieczeństwie i wymyśliłem tytuł „To się wytnie”. Tytuł wynikał z założenia, że spotykamy się online i bez większego przygotowania prowadzimy swobodną rozmowę na wybrany temat luźno związany z cyberbezpieczeństwem. Nagranie mieliśmy następnie montować wycinając z niego gorsze fragmenty.

Okazało się jednak, że pierwsza część poszła nam tak gładko, że nie wycięliśmy z niej ani sekundy nagrania. Co więcej tytuł „to się wytnie” okazał się dość popularnym wyrażeniem. Posiada go wiele profili w sieciach społecznościowych. Rozpoczęliśmy zatem głosowanie nad innymi pomysłami i ostatecznie wszystkim nam spodobał się tytuł „Emacsem przez Sendmail”. Osoby zajmujące się cyberbezpieczeństwem kojarzą pewnie tę kultową frazę, a jeśli nie, to jej pochodzenie wyjaśniamy w drugim odcinku podcastu.

Podczas naszej pierwszej pogadanki rozmawialiśmy o swoich początkach w branży cybersecurity. Chcieliśmy w ten sposób zachęcić do działania osoby, które zastanawiają się nad rozwojem kariery w tym kierunku. Odcinek ten spotkał się z dość dużym zainteresowaniem, co zachęciło nas do kontynuowania projektu. I w ten oto sposób powstało już pierwszych kilka części słuchowiska. Znajdziecie je (jak i wszystkie kolejne) na playliście w serwisie YouTube:

Emacsem przez Sendmail na YouTube

Gdzie słuchać podcastu w wersji audio?

Oczywiście podcastów najwygodniej słucha się w aplikacjach przeznaczonych do tego, by móc je odtworzyć np. na słuchawkach podczas jazdy samochodem lub uprawiania sportu. Wszystkie odcinki „Emacsem przez Sendmail” znajdziecie zatem na poniższych platformach:

Czekamy jeszcze na dodanie do Apple Podcasts, Castbox oraz Overcast. Gdy tylko się to stanie linki znajdziecie powyżej.

Autorzy

Podcast poza moją skromną osobą (Jakub Staśkiewicz) tworzą Piotr Kamiński oraz Krzysztof Dziamski. wszystkich nas łączy zamiłowanie do cyberbezpieczeństwa oraz pisanie artykułów na OpenSecurity.pl, a także chęć dzielenia się swoją wiedzą.

Zostań gościem, zadaj pytanie

Jeśli chcielibyście aby w podcaście poruszony został jakiś konkretny temat, dajcie znać przez formularz kontaktowy. Możecie też wystąpić w naszym podcaście zadając pytanie w formie audio, do czego gorąco zachęcamy. W tym celu wystarczy wejść na profil naszego podcastu pod adresem https://anchor.fm/emacsem, a następnie kliknąć przycisk „+ Message” w celu zarejestrowania wiadomości głosowej, którą będziemy mogli wykorzystać w podcaście. Gdybyście korzystali z tej formy udziału w podcaście, pamiętajcie aby się krótko przedstawić.


Zostaw e-mail aby otrzymać powiadomienia o nowościach oraz dostęp do wszystkich bonusowych materiałów przygotowanych wyłącznie dla subskrybentów.

Leave a Reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.